Apple Watch – jak przygotować Apple Watch do serwisu?

Serwisem Apple Watch zajmują się ośrodki napraw Apple – naprawą zegarków Apple nie zajmujemy się w autoryzowanym serwisie ESPO, jednak w Państwa imieniu możemy wysłać urządzenie do ośrodka napraw Apple, w którym technicy zdiagnozują problem, a następnie usuną przyczynę awarii.

Apple Watch można wysłać do naprawy samodzielnie lub zgłosić się do autoryzowanego serwisu Apple. Zanim przyniosą Państwo Apple Watch, celem wysłania urządzenia do naprawy, należy go w odpowiedni sposób przygotować.

Przygotowanie Apple Watch do serwisowania

Przygotowania związane z oddaniem Apple Watch do naprawy należy zacząć od zaktualizowania systemów zarówno w zegarku, jak i iPhone. Niektóre nieprawidłowości mogą wynikać z użytkowania urządzeń, działających na starszych wersjach systemu. Następnie należy od Apple Watch odpiąć wszystkie akcesoria. Pasek, bransoletka panelowa, elementy z magnetycznego etui ładującego i inne akcesoria, które włożą Państwo przed wysłaniem Apple Watch do serwisu lub przekazania go nam, nie zostaną Państwu zwrócone. Dlatego tak ważne jest, by do serwisu wysłać Apple Watch bez żadnych akcesoriów. Zanim spakujemy urządzenie, należy je uprzednio naładować i rozłączyć parę Apple Watch z iPhone. Jeśli korzystają Państwo z Apple Watch bez iPhone, można usunąć osobiste ustawienia z poziomu panelu ustawień zegarka. Przy rozłączaniu pary Apple Watch, iPhone może zasugerować wykonanie backup’u – warto to zrobić, aby po otrzymaniu zegarka z serwisu, móc przywrócić własne ustawienia i dane.

Serwis Apple Watch z Apple ID i hasłem

Każdy użytkownik Apple Watch i innych urządzeń tej marki, posiada Apple ID i hasło. W wielu przypadkach dane te mogą być konieczne, by ośrodek napraw Apple mógł prawidłowo przeprowadzić usługę naprawy Apple Watch. Również zgłaszając konieczność naprawy Apple Watch, będzie potrzebne Państwu Apple ID oraz hasło – dzięki takiemu zgłoszeniu otrzymają państwo zastępczy Apple Watch na czas naprawy urządzenia.

Co należy zrobić przed oddaniem Apple Watch do serwisu?

Przed oddaniem Apple Watch do serwisu należy:

Apple Watch – serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Użytkownikom Apple Watch przysługuje prawo do serwisu gwarancyjnego, czyli nieodpłatnej naprawy w okresie obowiązywania gwarancji bądź z tytułu prawa konsumenckiego lub z tytułu ograniczonej gwarancji, która jest dodatkiem do uprawnień, które wynikają z prawa konsumenckiego. Możliwe jest także oddanie Apple Watch do ośrodka napraw Apple – taka naprawa będzie odpłatna.

Zapraszamy użytkowników urządzeń Apple do autoryzowanego serwisu Espo. W Twoim imieniu wyślemy Apple Watch do ośrodka napraw Apple, z kolei na miejscu prowadzimy autoryzowany serwis iPhone i iPad. Serdecznie zapraszamy!

section-separator