Apple Watch & treningi: na siłowni, w domu, na świeżym powietrzu

Inteligentny zegarek sportowy Apple Watch ułatwia i uprzyjemnia podejmowanie różnych aktywności sportowych. W jaki sposób aplikacja Trening Apple Watch może Ci pomóc w zmobilizowaniu się do rozpoczęcia treningu, śledzeniu wyników sportowych i dbaniu o prawidłowe parametry życiowe w trakcie uprawiania sportu? Poznaj odpowiedzi na te pytania i korzystaj z zegarka Apple Watch skuteczniej!

Apple Watch – sport dla każdego

Treningi z Apple Watch są łatwe i wygodne dla szerokiego wachlarza sportowców. W zegarku można wybrać preferowaną przez siebie dyscyplinę sportową, dzięki czemu urządzenie samoistnie dostraja się do rodzaju ruchu, prędkości i innych cech charakterystycznych dla danego treningu. W aplikacji Trening Apple Watch znajdują się tryby ćwiczeń w domu, ćwiczeń siłowych na siłowni, biegu, jazdy na rowerze, fitnessu, a nawet spokojniejszych aktywności: gimnastyki, jogi.

By wykonywać treningi z Apple Watch na ręku, nie trzeba kupować żadnych dodatkowych urządzeń. Aplikacja Trening dostępna jest w katalogu aplikacji Apple i łączy się z czujnikami wbudowanymi w zegarek. Korzystanie z niej jest intuicyjne, a pomiary w trakcie intensywnego treningu poznaje się albo po rzuceniu okiem na czytelne dane na ekranie, albo poprzez wyczucie delikatnych stuknięć, np. dających znać o pokonanym dystansie. Ostatnia funkcjonalność sprawia, że trening z Apple Watch jest bezpieczny – nie trzeba spoglądać na zegarek podczas szybkiej jazdy na rowerze przy ruchliwej szosie.

Jak rozpocząć trening? Apple Watch – korzystanie z aplikacji

By rozpocząć trening z Apple Watch, należy wybrać jedną z opcji dyscyplin sportowych i ustawić cel treningu. Jeżeli chcesz szybciej rozpocząć ćwiczenia, drugi krok możesz pominąć. Na dodatek nic się nie stanie, jeśli tym razem zapomnisz włączyć Apple Watch, a trening już rozpoczniesz. Inteligentny zegarek sportowy samoistnie wykryje nietypowy ruch i wyświetli Ci powiadomienie. Wyświetli je również w przypadku odnotowania wstrzymania ruchu. Zapyta, czy chcesz skończyć trening lub potrzebujesz przerwy.

Jaki trening w Apple Watch powinieneś wybrać, jeśli jednocześnie ćwiczysz na stepperze lub rowerku stacjonarnym i ćwiczysz mięśnie rąk hantlami? Nie musisz ograniczać się do jednego! Zaznacz w Apple Watch aktywności obu rodzajów i mierz efekty równocześnie.

Apple Watch – sport i zdrowie

Kluczową funkcją zegarka sportowego Apple Watch jest możliwość śledzenia parametrów życiowych i efektów treningu na bieżąco. Na wyświetlaczu dostępne są dane takie jak czas trwania treningu, pokonany dystans, liczba spalonych kalorii, aktualne tętno. Obserwowanie liczb z jednej strony motywuje, z drugiej pozwala przerwać trening lub zmodyfikować ćwiczenia tak, aby były korzystniejsze i bezpieczniejsze dla zdrowia.

Prawidłowe monitorowanie funkcji życiowych za pomocą czujników wbudowanych w zegarek Apple Watch wymaga odpowiedniego dopasowania urządzenia do ręki. Smartwatch nie może być za luźny, bo czujnik nie odczyta pulsu, ani za ciasny, ponieważ ucisk zafałszuje wynik. Wiele zależy od rodzaju paska. Treningi z Apple Watch na metalowym pasku nie należą do najwygodniejszych, dlatego warto mieć na wymianę pasek elastyczny, miękki, być może nawet zapinany na rzep. Ponadto tarcza z czujnikiem musi przylegać do wierzchu nadgarstka.

Przyjemne treningi z Apple Watch

Aby zmotywować się do uprawiania sportu przez długi czas, konieczne jest znalezienie dyscypliny sprawiającej danej osobie radość. Dodatkowo można umilić trening z Apple Watch muzyką słuchaną właśnie na zegarku. Skorzystaj z gotowej biblioteki Apple z propozycjami treningowymi lub skomponuj swoją playlistę utworów zagrzewających do szybszego biegu bądź kolejnych powtórzeń ćwiczenia. Z aplikacją Apple Music połączysz się albo za pośrednictwem Wi-Fi (w trakcie ćwiczeń w domu, klubie fitness bądź na siłowni), albo poprzez sieć komórkową.

Jeżeli wykonujesz ćwiczenia sportowe niewymagające przemieszczania się w terenie, np. ćwiczysz na macie lub drążku, możesz sparować Apple Watch z głośnikiem bezprzewodowym bądź przewodowym. Podczas biegania, jazdy na rowerze czy koniu lub uprawiania innej dyscypliny ruchowej postaw na słuchawki bezprzewodowe AirPods od Apple. Pamiętaj, by nie puszczać muzyki zbyt głośno ani nie stosować akcesoriów całkowicie wygłuszających dźwięki z otoczenia – powinieneś móc usłyszeć nadjeżdżający samochód bądź inne potencjalne zagrożenie. Zaletą korzystania z AirPods jest łatwiejsze i szybsze parowanie z produktami marki Apple. Zaletą używania innych słuchawek – możliwość wybrania urządzenia przystępniejszego cenowo lub już posiadanego w domu.

Wykorzystaj Apple Watch podczas treningów sportowych i wdróż się w ulubione ćwiczenia łatwo i przyjemnie!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą IMac serwis warszawa!

section-separator