iphone 12 a iPhone 13 – porównanie modeli z perspektywy użytkownika

Jak każda premiera kolejnego iPhone, tak i premiera iPhone 13 przyniosła zagorzałą dyskusję zarówno między fanami marki Apple i sceptykami, jak i samymi miłośnikami „jabłuszka”. Osoby, które z produktów Apple już korzystają, są najlepszymi jej ambasadorami – zgodnie twierdzą, że nie wrócą do sprzętu innych marek, a na każdą kolejną premierę czekają z wypiekami na twarzy. Jesteś ciekawy, czym różni się iPhone 12 od iPhone 13? Koniecznie zostań z nami!

iPhone 12 iPhone 13 – porównanie wyglądu

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz – i chociaż nie powinno oceniać się książki po okładce, każdy z nas, wybierając nowy telefon, patrzy również na wygląd. Porównując iPhone 13 do poprzednika możemy mówić bardziej o ewolucji niż rewolucji – co nie oznacza, że producent niczym nas nie zaskoczył!

Same wymiary są bardzo podobne. Identyczna jest wysokość oraz szerokość obu modeli, różnicę teoretycznie można zauważyć w grubości – iPhone 13 jest nieco grubszy od iPhone 12. Różnica jest jednak niezauważalna gołym okiem, a całkowicie usprawiedliwiona. iPhone 13 ma jeszcze bardziej pojemną baterię od swojego zasłużonego poprzednika.

Użytkownicy smartfonów zwracają także uwagę na kolory – i w tym przypadku między iPhone 12 a iPhone 13 widać największą zmianę. Poprzednie modele dostępne są w kolorze czarnym, białym, fioletowym, niebieskim, zielonym oraz czerwonym (PRODUCT) RED. Wprowadzając na rynek nowy model, producent postanowił nieco stonować kolory, ale jednocześnie nadać im świeżości. Dzięki temu do wyboru mamy iPhone 13 w kolorach:

Ponadto iPhone 12 od iPhone 13 różni się układem tylnych obiektywów, które w najnowszym modelu są położone na skos oraz niewielką różnicą w położeniu przycisków głośności. Nowoczesności iPhone 13 dodaje natomiast notch, który w najnowszym smartfonie jest węższy. Mniej widoczny czarny pasek z przednim aparatem oraz czujnikami, jaki znajduje się nad ekranem, w iPhone 13 jest zatem jeszcze subtelniejszy, co z pewnością podoba się wielu użytkownikom najnowszego smartfonu od Apple.

iPhone 12 a iPhone 13 – porównanie innych parametrów

W tym artykule nie będziemy rozgryzać technicznych nowinek, które części właścicieli smartfonów i tak niewiele zdradzają. Wpływają one jednak na wygodę użytkowania, poprawiają funkcje, na których najczęściej nam zależy. Pierwszą z nich jest wytrzymałość baterii, na której zależy niemal każdemu użytkownikowi telefonów. W przypadku iPhone 12 producent deklaruje 17 godzin odtwarzania wideo i 65 godzin odtwarzania dźwięku, z kolei dla iPhone 13 deklarowane wartości to odpowiednio 19 oraz 75 godzin. Różnica jest więc znacząca, a dane naprawdę imponujące – na dodatek potwierdzają je właściciele wskazanych modeli smartfonów!

Ciekawe różnice widać także w jakości zdjęć. Choć na plecach iPhone 12 i iPhone 13 znajdują się takie same rodzaje obiektów, w nowym modelu aparat został ulepszony – zdjęcia są jaśniejsze i zdecydowanie bardziej szczegółowe, a dzięki nieco lepszemu zoomowi, różnice te widać również na zdjęciach wykonanych w przybliżeniu. Pozytywne zaskoczenie dotyczy także filmów – inteligentne sterowanie ostrością obrazów w iPhone 13 sprawia, że filmy są genialnej jakości.

W obu modelach zastosowano nieco inne procesory, dzięki czemu w iPhone 13 zauważalna jest poprawa wydajności urządzenia. Działa ono szybciej, podobnie jak grafika w najnowszym smartofonie Apple.

Różnice pomiędzy iPhone 12 a iPhone 13 zauważalne są gołym okiem – i chociaż producent nie wprowadził rewolucji, która odmieniłaby rynek technologiczny, z całą pewnością warto sięgnąć po najnowszy model iPhone od Apple. Jego użytkownicy doceniają piękne kolory, innowacyjny wygląd dzięki zastosowaniu wąskiego panelu z aparatem i czujnikami nad ekranem, niezwykle wytrzymałą baterię oraz fantastyczny aparat oraz kamerę, dzięki którym pamiątki z podróży i innych ważnych wydarzeń nabierają nowego wymiaru. Wszystkich użytkowników smartfonów Apple zapraszamy do gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego autoryzowanego serwisu iPhone.

section-separator